KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Sowy

Grupa VII dzieci 5-6 letnie

Pracujemy w godz. 7.30.00-16.30
Nauczyciele - Henryka Gwarczyk, Agnieszka Kubiak
Woźna oddziałowa - Agnieszka Soczyńska

Propozycje zabaw z dziećmi na tydzień 25 maj - 29 maj 2020r

Poniedziałek:

 1. Rozmowa z mamą- mama zadaje dziecku pytanie- „ Jaka jest twoja mama- czyli Ja?” Narysuj swoją mamę na kartonie i spróbuj napisać „Moja mama kochana”

 2. Praca w ćw. nr4,str.24a,b.

 3. Zabawa matematyczna „Bukiet dla mamy”. Mama rysuje kształt wazonu- 9szt, a dziecko je wycina. Na każdym wazonie naklejamy kropki: 1.2.3.4.5.6.7.8.9( każdy wazon ma o jedną kropkę więcej). Następnie z kolorowych gazet dziecko wraz z mamą wycina różne kwiatki i „układa”w wazonie tyle kwiatków ile jest kropek na nim.

Wtorek:

1. Słuchanie wiersza Bożeny formy- „Mój tato” Rozmowa z dzieckiem na temat taty inspirowana treścią wiersza.

 1. Zabawa naśladowcza z tatą- „Męskie zawody”. Dziecko naśladuje jakiś zawód, a odgaduje tata. Potem jest zamiana ról.

 2. Spacer z rodzicami do lasu. Podczas spaceru dziecko stara się zrobić leśny bukiecik kwiatków dla Mamy i Taty.

 3. Praca w ćw. nr4, str. 25 a,b.

Środa:

1. Słuchanie treści wiersza: Bartosz Płucienniczak, „Moja rodzinka”

2. Po wysłuchaniu treści wiersza - rozmowa z członkami rodziny, nt. „Jaka jest moja rodzina?” Malowanie farbami nt.: „Moja rodzina”

3. Praca ćw.nr4 str. 26 a, b.

4. Wspólne gry stolikowe (takie jakie mamy w domu)- MAMA, TATA i DZIECI. Napiszcie kto najczęściej wygrywał?

Czwartek:

 1. Zagadki słuchowe- „Co słychać w domu?”- wsłuchiwanie się w odgłosy- praca robota kuchennego, wiertarki, szczekanie psa, płacz dziecka, włączony TV lub radio itp. Dziecko samodzielnie się wypowiada nt zasłyszanych odgłosów.

 2. Podskocz, gdy usłyszysz głoskę –„m”. Mama podaje wyrazy rozpoczynające się głoską „m”- wtedy dziecko podskakuje, jeśli zaś usłyszy wyraz rozpoczynający się inną głoską- stoi nieruchomo.

 3. Praca w ća.. nr4, str. 27 a.

 4. Kwiatek dla mamy”- stemplowanie palcami konturu kwiatka (farby, pasta do zębów).Dla urozmaicenia pracy można wykorzystać lakier do paznokci pod dozorem mamy. Dziecko samo rysuje kontur kwiatka.

Piątek:

 1. Zabawa sensoryczna- „Co zabieramy na piknik rodzinny?”

 2. Praca w ćw.nr4, str.27- b.

 3. Serce dla mamy”- praca plastyczna.

 4. Zadaniem rodziców jest odtworzenie dziecku nagrania piosenki Majki Jeżowskiej, „ A ja wolę moją mamę” i nauka dziecka tekstu refrenu piosenki. A potem zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenki z podkładem słowno- muzycznym. Miłego dnia!!!

 

 
 

DRODZY RODZICE!!!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną dzieci nie mogą uczęszczać do przedszkola. Nie znaczy to jednak, że nie myślimy o małych "Sówkach". Tęsknimy bardzo i aby umilić im czas pobytu w domu mamy kilka propozycji.