KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Propozycja aktywności rodziców z dziećmi na tydzień 16-20 marzec 2020 r.

Zapraszamy na:

Poranki Freblowskie dla dzieci.

Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) na naszym głównym fanpage (https://www.facebook.com/FROEBELpl/) o godzinie 10:00zapraszamy wszystkie dzieci przed ekrany.

Zajęcia potrwają około 15 minut i będą tak realizowane, że dzieci w wieku przedszkolnym spędzą z nami bardzo fajny czas.

2) Odwiedzenia strony internetowej z kartami pracy dotyczącymi pogody oraz wspólnego stworzenia kalendarza pogody https://drive.google.com/file/d/196OWfrj7Sy6FefHv-_pla83_bAlVk4GE/view?fbclid=IwAR12k2PUSSDwMbCROpRgw0_gyg7_U-9Zoiqv8DORBWtvjkPPDeBCwQH6yqw

3) Zadanie plastyczne ✂️

Zrób zabawnego kurczaka. Do butelki po soku albo po małej wodzie mineralnej powkładaj podartą na kawałki bibułę albo ręcznik papierowy albo obojętnie jaki papier, gazetę, ulotkę ( kurczak bedzie wtedy kolorowy) Gotowe? Teraz zakręć zakrętkę na butelce. Wytnij z kolorowego papieru albo gazet oczy, dziób, nóżki i skrzydełka. Przyklej w odpowiednim miejscu klejem lub taśmą do butelki. Jak masz piórko to doklej go na zakrętce a jak nie masz to wytnij z papieru. KURCZAK GOTOWY.
Teraz opowiedz kurczakowi o sobie: jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, opowiedz o swojej rodzinie- jak ma na imię Mama, jak Tato, Babcia, Dziadek, Siostra, Brat.... Oprowadź kurczaka po swoim mieszkaniu, pokaż mu kuchnie, łazienkę, pokoje.
Wieczorem weź książkę, oglądaj obrazki razem z kurczakiem i opowiedz mu bajkę- żeby mu smutno nie było. Potem ułóż kurczaka do snu. Może zaśpiewasz mu piosenkę? Poproś Mamę lub Tatę żeby zrobili zdjęcie Tobie i twojemu kurczakowi. Będziesz mieć pamiątkę.

 4) Ćwiczenia doskonalące mała motorykę z użyciem nożyczek - propozycje ćw. na stronei zamieszczonej w nawiasie (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=615805595675699&id=144120216177575 )
 
5) Propozycja 
- Wspólnie z rodzicami przesłuchanie utworu "Wiosna" A. Vivaldiego
- Przeczytanie dzieciom wiersza D. Gellner "Portret Wiosny" oraz rozmowa nt. jego treści. Rozmowa z dziećmi o tradycji topienia Marzanny.
"Oto wiosna na obrazku.
Grzeje uszy
w słońca blasku.
Kwiat jej zakwitł
na sukience,
i na ręce.
Szpak jej w bucie
gniazdo uwił
choć o gnieździe
nic nie mówił.
A na palcu
siadł skowronek
i wygląda
jak pierścionek".
- propozycja ćw. ruchowych (proszę zerknąć na tą stronę i w miarę Państwa możliwości można je zmodyfikować- https://www.facebook.com/KidsAndSport/videos/509706359622220/)
- wspólna praca plastyczna pt: "Pani Wiosna" z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych.
6. Piosenka przyświecająca naszej tygodniowej tematyce.

 "Przyszła wiosna"

 1. 1. I duzi, i mali na wiosnę czekali,
  Mroźnej zimy mieli dość!
  Aż tu niespodzianka,
  Bo któregoś ranka
  Nagle się zmieniło coś.
  Ref: Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu,
  Obudziła niedźwiadki z zimowego snu.
  Przyszła wiosna na łąki, wypuściła skowronki,
  Zasadziła kwiatki tam i tu.
  2. I duzi, i mali na wiosnę czekali.
  Na słoneczka jasny blask.
  Aż tu niespodzianka,
  Bo któregoś ranka,
  Właśnie przyszedł na to czas.
  Ref: Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu…/2x
Powodzenia
PS. Mile widziane zdjęcia na FB grupie z wykonanymi pracami